Piątek, 19.07.2024 11:55

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Gdynia (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Gdynia - opis

Miasto na prawach powiatu Gdynia leży nad Zatoką Gdańską, na północ od Gdańska i Sopotu. Pierwsze wzmianki dotyczące leżącej w tym miejscu osady rybackiej pojawiają się w kronikach z XIII w. Na przestrzeni lat dogodne nadmorskie położenie wpłynęło na duży rozwój, port zbudowano tu jednak dopiero w 1922 r. Prawa miejskie Gdynia otrzymała w roku 1926.

Herb miasta stanowią dwie złote ryby zwrócone w przeciwnych kierunkach, osadzone na tle białego miecza kontrastującego z czerwienią tarczy. Flaga składa się z herbu oraz bieli i turkusu symbolizujących morze. Podążając za najnowszymi trendami w kreowaniu coraz to większej liczby symboli i odniesień, władze miasta ustanowiły także logo składające się z żagla i napisu „Gdynia moje miasto”, używając go do promocji regionu.

Miasto największy rozwój przeżyło w okresie międzywojennym, dlatego nie posiada zabytkowej architektury. Najstarszymi budynkami są gmachy modernistyczne z XX w. W swojej promocji miasto stawia głównie na wydarzenia sportowe i kulturalne. Odbywają się tu między innymi zloty żaglowców Operacja Żagle Gdyni, zawody snookera PTC Gdynia open, biegi przełajowe City Trail. Wydarzenia kulturalne to między innymi Festiwal aTrakcje, Dni Muzyki Nowej, festiwal Music Everywhere, czy popularny Open'er Festiwal.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.