Poniedziałek, 20.05.2024 10:57

Boguszów-Gorce ↓

Boguszów-Gorce - Dzikowiec - stacja górna

Dzikowiec - stacja górna - Boguszów-Gorce
Link źródłowy

Boguszów-Gorce kamera na górną część stoku

Kamera przekazująca obraz na żywo została zamontowana opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej znajdującej się na terenie całorocznego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Góra Dzikowiec". Obiektyw kamery został skierowany na jedyną znajdującą się w stacji nartostradę.

Kręgosłupem stacji narciarskiej "Góra Dzikowiec" jest jednoliniowa kolej z dwuosobowymi krzesełkami niewyprzęganymi. Podróż koleją na szczyt stacji zajmuje około 6 minut. Główna trasa zjazdowa biegnie wzdłuż wyciągu i liczy około 800 metrów. Oznaczona jest kolorem czerwonym, a jej średnie nachylenie wynosi ok. 30%. Trasa na całej swojej długości jest oświetlona i naśnieżana. Druga z tras, o wiele łatwiejsza, o długość 1500 metrów, przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych narciarzy. Natomiast początkujący miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji wyciąg orczykowy o długości 400 metrów obsługujący łatwą i łagodną trasę.

Amatorzy narciarstwa biegowego z pewnością nie będą zawiedzeni, bowiem w obrębie ośrodka wyznaczone zostały trasy do narciarstwa biegowego. Pierwsza z nich, trasa niebieska - pętla, o długości 600 metrów przystosowana jest do kroku łyżwowego, natomiast trasa żółta o długości 900 metrów przystosowana jest do łyżw z założonym śladem. Zaawansowani miłośnicy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji także czerwoną trasę biegową "Dziką" o długości 2000 metrów, trasa jest pełna podbiegów i zjazdów. Doskonale nadaje się do podszkolenia niektórych umiejętności. Długodystansowcy z pewnością będą zadowoleni z czarno-czerwonej trasy o długości wszystkich pętli wynoszącej ok. 17 kilometrów. Trasa przeznaczona jest dla doświadczonych i wytrwałych biegaczy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.4 °C (65 °F)
  • prędkość wiatru: 3.98 km/h (2.47 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 217 °
  • zachmurzenie: 17 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dzikowiec - stacja górna w miejscowości Boguszów-Gorce

Dzikowiec - stacja górna

Powiązane kategorie z kamerą nr 1002:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.