Poniedziałek, 20.05.2024 10:58

Boguszów-Gorce - Dzikowiec - dolna stacja

Dzikowiec - dolna stacja - Boguszów-Gorce
Link źródłowy

Boguszów-Gorce kamera na dolną stację kolejki

Dzikowiec Wielki, szczyt położony w północno-zachodniej części Gór Kamiennych należących do Sudetów Środkowych, górujący nad miejscowością Boguszów-Gorce. To właśnie na Dzikowcu Wielkim, a dokładniej na jego północno-wschodnich zboczach, w 2009 roku powstał Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Góra Dzikowiec", którego część możemy zobaczyć na powyższym obrazie z kamery.

"Góra Dzikowiec" to całoroczny ośrodek sportowo-rekreacyjny, który zapewnia szereg możliwości spędzania wolnego czasu. W obrębie ośrodka wyznaczone zostały trasy downhillowe, na których pasjonaci ostrej jazdy na rowerze mają szansę się wyszaleć. Na zboczach góry Dzikowiec wyznaczone zostały dwie trasy do kolarstwa grawitacyjnego. Pierwsza z nich, trudniejsza, położona jest na prawo od górnej stacji kolejki, za wieżą widokową. Rozpoczyna się na szczycie Dzikowca. Druga, łatwiejsza trasa downhillowa przebiega przy stoku, i składa się z kilku drewnianych elementów pokrytych matą antypoślizgową, która umożliwia jazdę nawet podczas deszczu. Mimo wszystko początkującym miłośnikom ekstremalnej jazdy na rowerze zalecamy poczekać na suchą nawierzchnię.

Cieszącą się dużą popularnością wśród turystów atrakcją jest wieża widokowa usytuowana tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej. 20-metrowa konstrukcja powstała na planie kwadratu, wykonana została z drzewa modrzewiowego, a wstęp na nią jest bezpłatny. Przy dobrej pogodzie wieża jest dość dobrze widoczna, na prawo od górnej stacji kolejki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.2 °C (62.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.98 km/h (2.47 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 217 °
  • zachmurzenie: 17 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dzikowiec - dolna stacja w miejscowości Boguszów-Gorce

Dzikowiec - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1001:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.