Sobota, 25.05.2024 15:36

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie wałbrzyskim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat wałbrzyski - opis

Ziemie powiatu wałbrzyskiego charakteryzują się niesamowicie ciekawą a przy tym burzliwą historią, jednak nie tylko miłośnicy historii znajdą tu zajęcie dla siebie. Tereny powiatu zachwycają bogactwem przyrody, urokliwymi krajobrazami oraz rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt.

Powiat wałbrzyski położony jest w województwie dolnośląskim, niewątpliwie jest to raj dla turystów, którzy chcą spędzić aktywnie wypoczynek. Latem urlopowicze do dyspozycji mają liczne szlaki piesze oraz rowerowe, dzięki którym mogą bliżej poznać historię tego regionu oraz zobaczyć jego najciekawsze miejsca. Jednym ze sztandarowych zabytków Dolnego Śląska oraz powiatu wałbrzyskiego jest Zamek Książ w Wałbrzychu. Wspaniały, trzeci co do wielkości zamek z ponad 700-letnią historią. Niesłychaną gratką dla miłośników zwiedzania są również ciągnące się kilometrami podziemne tunele, które znajdują się w Górach Sowich, są to pozostałości po fabrykach zbrojeniowych III Rzeszy. Zimą turyści do dyspozycji mają liczne trasy biegowe i zjazdowe, które zadowolą początkujących jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych.

Powiat wałbrzyski to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu o każdej porze roku, to także szansa na poprawienie swojego stanu zdrowia. Szczawno-Zdrój jest najstarszym uzdrowiskiem na Dolnym Śląsku. Tutejsze wody mineralne wspomagają leczenie schorzeń narządów ruchu oraz dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.