Sobota, 22.06.2024 05:20

Wrocław - Wrocławski Rynek

Wrocławski Rynek - Wrocław

Wrocław kamera na Rynek

Stare Miasto to najstarsza część lewobrzeżnej części Wrocławia, obecnie jest to także historyczne i kulturalne centrum stolicy Dolnego Śląska. W sercu Starego Miasta mieści się Rynek Główny, przy którym położone są przepiękne barokowe kamienice zrekonstruowane po drugiej wojnie światowej. Bez wątpienia Rynek jest miejscem, w którym wielu turystów odwiedzających Wrocław spędza mnóstwo czasu, niestety nie zawsze na zwiedzaniu, bardzo często po prostu przesiadując w barach, knajpach lub "zwiedzając" tutejsze sklepy.

Opodal Rynku położony jest Plac Solny, niegdyś zamieszkiwany przez najbogatszych mieszkańców miasta. Obecnie wszystkie kamienice zostały poddane remontom i prezentują się fenomenalnie, a w ich dolnych kondygnacjach powstają liczne puby i restauracje. W obrębie Starego Miasta położona jest żydowska dzielnica, gdzie znajduje się piękna synagoga pod Białym Bocianem.

Restauracje usytuowane na wrocławskim Rynku nie należą do najtańszych, dlatego też warto wybrać się nieco dalej, w stronę dzielnicy uniwersyteckiej biegnącej wzdłuż Odry, gdzie znajdują się tanie i w miarę smaczne bary mleczne.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.4 °C (65.1 °F)
  • prędkość wiatru: 15.72 km/h (9.77 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 280 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wrocławski Rynek w miejscowości Wrocław

Wrocławski Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 549:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.