Niedziela, 27.11.2022 02:23

Wrocław - Rynek

Link źródłowy

Wrocław kamera na Rynek Starego Miasta

Dzięki kamerze przekazującej obraz na żywo, mamy szansę podziwiać widok na Wrocławski Rynek. Jest to największy plac Rynku Starego Miasta w Polsce i jeden z największych w Europie. Bez wątpienia także jeden z najpiękniejszych. Nie ma co się dziwić, Wrocław jest miastem, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Potężny, historyczny plac liczy 3,8 ha (jest to prostokąt o wymiarze 213m x 178m). W centralnej części podziwiać można budynki Starego i Nowego Ratusza w otoczeniu przepięknych, kolorowych kamienic w których mieszczą się niezliczone restauracje, kawiarenki i bary. Stary Ratusz jest budowlą późnogotycką, obecnie mieści się w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej dostępne do zwiedzania 7 dni w tygodniu (w środy za darmo). Nowy Ratusz wzniesiono w 1864 r. Jest on siedzibą rady miejskiej i prezydenta miasta, zaś w podziemiach zlokalizowany jest Browar Spiż oferujący trunki własnego wyrobu.

Malownicze Stare Miasto zachęca do spacerów i spędzania tu chwil relaksu. Zwiedzanie szczególne przyjemne jest w ciepłe słoneczne dni, gdy jasne słońce uwydatnia detale historycznych zabudowań. Wrocław jest miastem, do którego chce się powracać i na nowo odkrywać jego uroki.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.9 °C (40.9 °F)
  • prędkość wiatru: 0.82 km/h (0.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 70 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1033 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Wrocław

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 541:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.