Sobota, 25.05.2024 16:16

Wrocław - Uniwersystet Wrocławski

Uniwersystet Wrocławski - Wrocław

Wrocław kamera na Uniwersytet

Widoczny na kamerze gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego jest zabytkowym budynkiem, którego budowa zakończyła się w roku 1739. Wieżyczka znajdująca się w prawej części obrazu to Wieża Matematyczna. Dawniej, w miejscu budynku uniwersytetu, zlokalizowany był średniowieczny zamek.

Uniwersytet Wrocławski posiada bardzo bogatą ofertę kierunków, która co roku przyciąga do miasta tysiące spragnionych wiedzy studentów. Wśród około 40 oferowanych możliwości kształcenia się, znajdziemy zarówno popularne kierunki jak ekonomia, prawo czy pedagogika, a także rzadziej spotykane: filologię ukraińską, serbską i chorwacką, muzykologię, biotechnologię, a nawet astronomię.

Na rzece Odrze, tuż obok uniwersytetu, znajduje się uwielbiane przez młodzież i studentów miejsce - Wyspa Słodowa. Jest to popularne miejsce spotkań i popołudniowego relaksu oraz weekendowych imprez. Wyspa Słodowa otoczona jest kilkoma mniejszymi: Wyspą Młyńską, Bielarską, Wodna i Piasek, a wszystkie połączone są mostami. Ze wszystkich wysepek tylko jedna, Młyńska, pozbawiona jest zabudowań, znajduje się na niej jedynie Pomnik Sokratesa i alejki spacerowe.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19 °C (66.2 °F)
  • prędkość wiatru: 9.11 km/h (5.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 63 %
  • kierunek wiatru: 210 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Uniwersystet Wrocławski w miejscowości Wrocław

Uniwersystet Wrocławski

Powiązane kategorie z kamerą nr 542:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.