Sobota, 13.04.2024 18:34

Wrocław - Średniowieczny Plac Targowy

Średniowieczny Plac Targowy - Wrocław

Wrocław kamera Średniowieczny Plac Targowy

Średniowieczny Plac Targowy, zwany także Rynkiem, to centralny plac Wrocławia tętniący intensywnie życiem od setek lat. Jego początki sięgają XIII wieku i do dziś czuć tutaj średniowieczny klimat. Pod koniec lat 90. XX wieku cała wrocławska Starówka została pięknie odnowiona, i obecnie prezentuje się fenomenalne i należy do grona najpiękniejszych w Polsce.

Rynek to niewątpliwie miejsce, które chyba każdy turysta przybywający do Wrocławia odwiedził. W centralnym punkcie Rynku usytuowany jest Ratusz, będący jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckiej architektury mieszczańskiej w Europie Środkowej. To niekwestionowany symbol i wizytówka Wrocławia. Obecnie w budynku Ratusza mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - oddział Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Od południowej strony usytuowane jest zejście do Piwnicy Świdnickiej, w której turyści mogą spróbować miodów pitnych.

Nieco na uboczu, przy zachodniej pierzei, usytuowana jest ciekawa fontanna zbudowana ze szklanych płyt. Już plany budowy samej fontanny spotkały się z niechęcią historyków, lecz w końcu powstała i dziś stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Przechadzając się wrocławskim Rynkiem warto także zwrócić szczególną uwagę na otaczające go różnokolorowe kamienice, które nadają kapitalny, średniowieczny klimat temu miejscu.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.3 °C (68.5 °F)
  • prędkość wiatru: 9.11 km/h (5.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 54 %
  • kierunek wiatru: 280 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1027 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Średniowieczny Plac Targowy w miejscowości Wrocław

Średniowieczny Plac Targowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 1162:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.