Sobota, 22.06.2024 04:08

Wrocław - Przylądek Nadziei

Przylądek Nadziei - Wrocław

Wrocław kamera na Przylądek Nadziei

W Polsce każdego roku ponad 1000 dzieci rozpoczyna swoją walkę z chorobą nowotworową. Wiele z nich, dzięki wczesnym rozpoznaniu ma szansę całkowicie wyzdrowieć, lecz do tego potrzebny jest nowoczesny, a przy tym specjalistyczny sprzęt oraz miejsce, które zagwarantuje odpowiednie warunki.

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologi i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu przeprowadza ponad 50% wszystkich przeszczepów wykonywanych w naszym kraju. Procent wyleczonych dzieci (aż 80!) jest jednym z najwyższych w Europie. Obecnie szpital mieści się w przedwojennym budynku przy ul. Bujwida. Budynek jest stary, mały, a na dodatek położony przy cmentarzu, skąd dochodzą odgłosy pogrzebów. Nie są to dźwięki, które powinny słyszeć dzieci w takiej sytuacji. Osoby chore na raka mają znacznie obniżoną odporność, a w budynku tak starym, jak ten, w którym obecnie mieści się szpital, utrzymanie reżimu sanitarnego graniczy z cudem.

Nowy budynek umożliwi efektywne leczenie dzieci, w o wiele bardziej komfortowych warunkach. Obecnie, dzieci są zmuszone do przebywania nierzadko kilka miesięcy w wieloosobowych salach. Brakuje miejsca również dla rodziców, którzy chcą być ze swoimi pociechami w trudnych chwilach. Zdarza się i tak, że rodzice zmuszeni są spać na podłodze pod łóżkiem swojego dziecka.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.3 °C (66.7 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 310 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Przylądek Nadziei w miejscowości Wrocław

Przylądek Nadziei

Powiązane kategorie z kamerą nr 559:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.