Sobota, 22.06.2024 04:34

Wrocław - Park Mikołaja Kopernika

Park Mikołaja Kopernika - Wrocław

Wrocław kamera na Park Mikołaja Kopernika

Aż trudno uwierzyć, że tak przyjemne miejsce, jakim niewątpliwie jest Park im. Mikołaja Kopernika, zwany również Parkiem Staromiejskim, znajduje się praktycznie w samym centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta. Bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić, a w szczególności latem, aby chwilę odpocząć w cieniu drzew, przed zwiedzaniem licznych zabytków Wrocławia.

Park Mikołaja Kopernika został stosunkowo niedawno zmodernizowany, wszystkie prace zakończyły się w sierpniu 2010 roku. Przywrócony został historyczny układ kompozycyjny, a za wzór służyły XIX-wieczne Ogrody Tivoli położone w centrum Kopenhagi. W ogrodzie, po modernizacji pojawił się plac zabaw, karuzela stylizowana na XIX-wieczną, letnia scena teatru oraz ogrodzenie otaczające park.

Park Staromiejski to enklawa ciszy i spokoju, chociaż może nie do końca, gdyż po całym ogrodzie, a w szczególności przy karuzeli i placu zabaw biegają roześmiane dzieci. Drzewa i krzewy otaczające park bardzo dobrze izolują odgłosy miasta. Nie trzeba wyjeżdżać z Wrocławia, aby uciec od męczącego miejskiego zgiełku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.3 °C (66.7 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 290 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Mikołaja Kopernika w miejscowości Wrocław

Park Mikołaja Kopernika

Powiązane kategorie z kamerą nr 546:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.