Sobota, 09.12.2023 12:19

Wrocław - Park Mikołaja Kopernika

Park Mikołaja Kopernika - Wrocław

Wrocław kamera na Park Mikołaja Kopernika

Aż trudno uwierzyć, że tak przyjemne miejsce, jakim niewątpliwie jest Park im. Mikołaja Kopernika, zwany również Parkiem Staromiejskim, znajduje się praktycznie w samym centrum Wrocławia, w obrębie Starego Miasta. Bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić, a w szczególności latem, aby chwilę odpocząć w cieniu drzew, przed zwiedzaniem licznych zabytków Wrocławia.

Park Mikołaja Kopernika został stosunkowo niedawno zmodernizowany, wszystkie prace zakończyły się w sierpniu 2010 roku. Przywrócony został historyczny układ kompozycyjny, a za wzór służyły XIX-wieczne Ogrody Tivoli położone w centrum Kopenhagi. W ogrodzie, po modernizacji pojawił się plac zabaw, karuzela stylizowana na XIX-wieczną, letnia scena teatru oraz ogrodzenie otaczające park.

Park Staromiejski to enklawa ciszy i spokoju, chociaż może nie do końca, gdyż po całym ogrodzie, a w szczególności przy karuzeli i placu zabaw biegają roześmiane dzieci. Drzewa i krzewy otaczające park bardzo dobrze izolują odgłosy miasta. Nie trzeba wyjeżdżać z Wrocławia, aby uciec od męczącego miejskiego zgiełku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1.8 °C (35.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.32 km/h (2.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Mikołaja Kopernika w miejscowości Wrocław

Park Mikołaja Kopernika

Powiązane kategorie z kamerą nr 546:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.