Sobota, 13.04.2024 18:21

Wrocław - Most Uniwersytecki

Most Uniwersytecki - Wrocław

Wrocław kamera na Most Uniwersytecki

Kamera pozwala oglądać znajdujący się we Wrocławiu Most Uniwersytecki. Most przebiega nad dwiema odnogami rzeki Odry, północną i południową, łącząc ze sobą ulicę Grodzką, biegnącą przy Uniwersytecie na południowym brzegu z ulicą Bolesława Drobnera na północnym. Jest to bardzo ruchliwy punkt miasta pełen aut i tramwajów przemierzających centrum we wszystkich kierunkach.

Most położony jest na północnym skraju Starego Miasta. W najbliższym otoczeniu znajduje się Uniwersytet Wrocławski, Wyspa Słodowa, Kępa Mieszczańska. O jedyne 500 metrów od obiektu oddalony jest Rynek Starego Miasta pełen pięknych zabytków, klimatycznych kawiarni i modnych klubów. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez przyjeżdżających w te strony turystów i stanowi główną atrakcję Wrocławia.

W niewielkiej odległości od mostu znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym pięknym, czynnym od kwietnia do końca listopada ogrodzie możemy zapomnieć o miejskim zgiełku i zachwycić się soczystą zielenią porastających go drzew i krzewów. Na terenie obiektu znajdują się liczne sadzawki, mosty, ławeczki, niespotykane ekspozycje roślinne sprowadzone z różnych zakątków świata. Wrocław posiada wiele miejsc, w których można obcować z przyrodą, a Ogród Botaniczny jest szczególnie wart odwiedzenia, ze względu na swoje walory przyrodnicze.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.6 °C (69.1 °F)
  • prędkość wiatru: 8.27 km/h (5.14 mph)
  • wilgotność powietrza: 56 %
  • kierunek wiatru: 290 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1026 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Uniwersytecki w miejscowości Wrocław

Most Uniwersytecki

Powiązane kategorie z kamerą nr 543:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.