Niedziela, 26.09.2021 00:28

Wieżyca - Trasa narciarska

Trasa narciarska - Wieżyca

Wieżyca kamera na trasę narciarską

W samym środku województwa pomorskiego, na Kaszubach, w połowie drogi z Kościerzyna do Kartuz znajduje się Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, który zimą staje się największą stacją narciarską na Pomorzu.

Na obrazie z kamery widoczna jest trasa narciarska z wyciągiem orczykowym F, przystosowanym dla początkujących narciarzy. Wzdłuż wyciągu biegnie łatwa i przyjemna trasa zjazdowa, która na całej długości jest bardzo łagodna. Nieco poniżej położony jest kolejny, krótki wyciąg - ośla łączka. Równolegle, lecz "za kamerą" znajdują się dwa wyciągi obsługujące tor snowtubbingowy. Snowtubbing po Kaszubsku? A czemu nie! Co prawda, tutejszy tor nie może się mierzyć z torem w Karpaczu czy w Wiśle, jednak stanowi on wspaniałą alternatywę dla mieszkańców północnej Polski, którzy z różnych powodów nie mogą wyjechać w "prawdziwe góry".

Z Gdańska do Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca dostaniemy się autobusem numer 888 Gryf, pociągiem oraz oczywiście samochodem. Wieżyca położona jest około 50 kilometrów od Trójmiasta.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.1 °C (48.5 °F)
  • prędkość wiatru: 4.57 km/h (2.84 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 282 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trasa narciarska w miejscowości Wieżyca

Trasa narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 258:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.