Sobota, 22.06.2024 03:56

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kartuskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kartuski - opis

Powiat kartuski prawie w całości położony jest na terenie Pojezierza Kaszubskiego w województwie Pomorskim. Stolicą powiatu są Kartuzy, miasto pięciu jezior, położone zaledwie 32 km od Gdańska.

W okresie letnim na terenie powiatu kartuskiego organizowane są liczne imprezy kulturalne, są to między innymi: Powitanie lata, Jarmark Kaszubski oraz jedna z najważniejszych imprez na Pomorzu - Truskawkobranie. Ze względu na swoje położenie powiat kartuski jest mekką turystów pragnących spędzić aktywnie wypoczynek. Liczne trasy piesze, rowerowe, szlaki kajakowe oraz jeziora, które sprzyjają aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Krajobraz powiatu kartuskiego jest niezwykle urozmaicony, polodowcowa rzeźba terenu to przede wszystkim liczne pagórki i wzgórza oraz faliste ukształtowanie powierzchni terenu.

Powiat kartuski to również szansa na ucieczkę od gwaru nadmorskich kurortów oraz tłumów turystów. To również czyste powietrze, naturalne, nieskażone środowisko oraz wyczuwalny, swoisty mikroklimat leśno-jeziorny. Dodatkową atrakcją są lasy pełne jagód oraz grzybów. Baza noclegowa oraz gastronomiczna w regionie jest bardzo dobrze rozwinięta, dużym atutem powiatu jest gęsta sieć dróg dojazdowych i turystycznych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.