Piątek, 19.07.2024 10:27

Kamery w Wieżycy (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Wieżyca - opis

Wieżyca jest częścią wsi Szymbark, położona w województwie pomorskim stanowi wspaniałe miejsce letniego oraz zimowego wypoczynku. Wieżyca to niewielka mieścina zamieszkana zaledwie przez 60 osób, położona na Kaszubach w granicach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, u podnóży Wieżycy.

Miejscowość Wieżyca, tak samo jak i wzgórze, zaliczają się do Szwajcarii Kaszubskiej czyli najpiękniejszej części Kaszub. Kultura Kaszubska w regionie jest bardzo mocno zakorzenia, o czym możemy się przekonać praktycznie na każdym kroku. Podróżując po regionie z pewnością zwrócimy uwagę, że na większości tablic informacyjnych widnieją dwie nazwy, w języku polskim i kaszubskim. Chcąc bliżej poznać kulturę regionu warto się wybrać do Centrum Edukacji i Promocji Regionu, jest to główna atrakcja Szymbarku. Na terenie kompleksu znajdują się ekspozycje związane z kulturą i regionem Kaszubskim. Wzgórze Wieżyca to najwyższe wzniesienie na całym Niżu Europejskim, na szczycie znajduje się 35-metrowa wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama na Wzgórza Szymbarskie i pobliskie jeziora. U podnóża wzniesienia znajduje się jedna z placówek Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego.

Wieżyca to wspaniałe miejsce letniego wypoczynku. Wieś położona jest w pobliżu wielu jezior, rzek oraz wspaniałych lasów, które stwarzają szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Zimą zaś, zbocze Wieżycy staje się ośrodkiem sportów zimowych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.