Sobota, 10.06.2023 02:40

Wierchomla Mała - Wierchomla I - górna stacja

Wierchomla I - górna stacja - Wierchomla Mała
Link źródłowy

Wierchomla I Mała kamera z górnej stacji

Kamera, przekazująca powyższy obraz w formie zdjęcia, została zamontowana nieopodal górnej stacji najdłuższej kolejki krzesełkowej Wierchomla I w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla. Kolejka krzesełkowa, obok której zamontowana została kamera, należy do jednych z najdłuższych w Polsce i obecnie jest jednym z głównych elementów infrastruktury narciarskiej w opisywanej stacji. Wwozi narciarzy na grzbiet Długich Młak usytuowany pomiędzy Runkiem, wznoszącym się na 1080 m n.p.m., a Pustą Wielką, sięgającą 1060 m n.p.m.

Teren narciarski Dwóch Dolin jest bardzo rozległy, a najczęściej uczęszczane trasy to te, położone wzdłuż kolei krzesełkowych. Z górnej stacji czteroosobowej kanapy w dół poprowadzona została prawie 2-kilometrowa trasa czerwona. Na całej długości jest ona dość stroma i nadaje się raczej tylko dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy.

Równolegle do kolei krzesełkowej, z perspektywy kamery na lewo, ustawiony został wyciąg orczykowy, o długości 940 metrów, który obsługuje niebieską, kilometrową trasę zjazdową. Natomiast po drugiej stronie kolei znajdują się jeszcze dwa wyciągi. Dłuższy, 470-metrowy, obsługuje czerwoną trasę zjazdową, natomiast krótszy (110 m) poprowadzony został w łagodnej części stoku i nadaje się doskonale dla dzieci i osób rozpoczynających swoją przygodę z nartami.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.7 °C (54.8 °F)
  • prędkość wiatru: 0.26 km/h (0.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 45 °
  • zachmurzenie: 81 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1024 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wierchomla I - górna stacja w miejscowości Wierchomla Mała

Wierchomla I - górna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1100:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.