Piątek, 19.04.2024 19:54

Szczyrk - Stacja narciarska Biały Krzyż

Link źródłowy

Szczyrk kamera na stację Biały Krzyż

Biały Krzyż to niewielka stacja narciarska położona na Przełęczy Salmopolskiej, usytuowanej na wysokości 934 m n.p.m., w szerokim obniżeniu łączącym pasmo Baraniej Góry i Skrzycznego z masywem Szyndzielni i Klimczoka. Obecna nazwa stacji narciarskiej (dawniej nosiła nazwę przełęczy) wzięła się od krzyża, który stoi na Przełęczy Salmopolskiej.

Na dość rozległej polanie postawione zostały dwa wyciągi, które obsługują trasy nadające się doskonale dla początkujących narciarzy, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Dłuższy, około 250-metrowy wyciąg orczykowy, zwany Białym Krzyżem, obsługuje dwie łagodne trasy zjazdowe, poprowadzone po rozległej polanie. Natomiast krótszy, około 190-metrowy wyciąg talerzykowy, obsługuje jeszcze łatwiejszą, zieloną trasę narciarską.

Na miejscu na narciarzy czeka oczywiście serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, bar oraz tuż opodal, przy szosie - regionalna karczma/gospoda. Choć Biały Krzyż dysponuje stosunkowo skromnym terenem narciarskim, to jest to stacja dość popularna, bowiem bardzo często zdarza się, że sezon narciarski rozpoczyna się tutaj najszybciej w okolicy, a także trwa najdłużej.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -0.1 °C (31.9 °F)
  • prędkość wiatru: 7.93 km/h (4.93 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 195 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Biały Krzyż w miejscowości Szczyrk

Stacja narciarska Biały Krzyż

Powiązane kategorie z kamerą nr 1134:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.