Sobota, 18.05.2024 15:46

Szczyrk - Kolejka linowa na Skrzyczne

Kolejka linowa na Skrzyczne - Szczyrk
Link źródłowy

Szczyrk kamera na kolej linową Skrzyczne

Kamera została zamontowana w budynku kompleksu "Olimpia Lux" Resort&SPA w Szczyrku, położonym przy ulicy Skośnej 9, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od jedynej kolei krzesełkowej w mieście.

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Liczy nieco ponad 1250 metrów n.p.m. i bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych gór Beskidu Śląskiego. Każdego roku na Skrzyczne wjeżdża i wdrapuje się setki turystów, którzy pragną spędzić nieco czasu kontemplując wspaniałe widoki roztaczające się ze szczytu masywu na okoliczne szczyty i pasma górskie. I choć bardzo często można się spotkać z opiniami, że wjazd kolejką latem na Skrzyczne, czy też Kasprowy to grzech, to warto w jedną stronę drogę pokonać tym łatwiejszym sposobem. Bowiem szczególnie podróżując dwuosobowym krzesełkiem możemy w spokoju podziwiać kapitalną panoramę Beskidu Śląskiego.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że wyciągi wjeżdżające na szczyt Skrzycznego podzielone zostały na dwa odcinki. Ze Szczyrku na Halę Jaworzyna wspina się dwuosobowa kolejka krzesełkowa, o długości 1592 metrów, pokonująca 406 metrów różnicy, zaś z Hali już na sam szczyt wjeżdża czteroosobowa kolejka krzesełkowa, o długości prawie 1200 metrów, pokonująca 296 metrów różnicy. Koszt biletu na jeden odcinek oscyluje w granicach 6 złotych.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.1 °C (64.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.62 km/h (1.63 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 53 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolejka linowa na Skrzyczne w miejscowości Szczyrk

Kolejka linowa na Skrzyczne

Powiązane kategorie z kamerą nr 1143:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.