Sobota, 25.05.2024 15:16

Szczyrk - Beskid Śląski

Beskid Śląski - Szczyrk
Link źródłowy

Szczyrk kamera panorama Beskidu Śląskiego

Beskid Śląski to bardzo popularne oraz niezwykle piękne pasmo górskie rozciągające się w zachodniej części polskich Beskidów, przy granicy z Czechami i Słowacją. Do najwyższych szczytów Beskidu Śląskiego należy Skrzyczne, wznoszące się na wysokość 1257 m n.p.m. oraz Barania Góra, sięgająca 1220 m n.p.m.

Przez Beskid Śląski przebiega kilkadziesiąt szlaków pieszych, lecz najciekawszym i jednocześnie najdłuższym jest Główny Szlak Beskidzki, będący najdłuższym szlakiem górskim w Polsce, który liczy ponad 500 kilometrów. Główny szlak rozpoczyna się w Ustroniu, na malowniczych stokach Równicy, a kończy się daleko na wschodzie, aż w Bieszczadach.

Beskid Śląski to pasmo górskie, które zdecydowanie większości turystom przypadnie do gustu pod każdym względem i o każdej porze roku. Latem turyści mają do dyspozycji liczne szlaki piesze, wytyczone punkty widokowe, a także ciekawe trasy rowerowe, a nawet parki linowe. Zaś zimą na narciarzy czekają tutaj liczne trasy narciarskie w Szczyrku i popularnej Wiśle.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.8 °C (65.8 °F)
  • prędkość wiatru: 2.4 km/h (1.49 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 50 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Beskid Śląski w miejscowości Szczyrk

Beskid Śląski

Powiązane kategorie z kamerą nr 1142:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.