Środa, 24.07.2024 17:09

Szczyrk - SON - Solisko

SON - Solisko - Szczyrk

Szczyrok SON kamera online Solisko

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) to największy teren narciarski w Szczyrku, a pod względem łącznej długości tras zjazdowych - także w Polsce. W sumie na miejscu amatorzy sportów zimowych mają do dyspozycji ponad 21 kilometrów tras zjazdowych, które charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności. Znajdziemy tutaj trasy łatwe zielone, niebieskie, czerwone, a także najtrudniejszą czarną. Tutejsze trasy obsługiwane są przez 13 wyciągów orczykowych, których łączna przepustowość wynosi ponad 8000 osób na godzinę!

Centralnym punktem SON'u jest Hala Skrzyczeńska usytuowana na grzbiecie opadającym spod Małego Skrzycznego, wznoszącego się na wysokość 1201 metrów n.p.m., gdzie po obu stronach stoku poprowadzone zostały w sumie cztery wyciągi orczykowe. Natomiast z Soliska na Halę Skrzyczeńską prowadzą do góry w sumie trzy wyciągi orczykowe (pierwszy na polanę Suchą, i kolejne dwa na halę). Z Hali Skrzyczeńskiej w górę wzbijają się także dwa wyciągi orczykowe, których górne stacje znajdują się praktycznie na samym szczycie Małego Skrzycznego.

Po drugiej stronie stacji z Soliska w górę prowadzi wyciąg orczykowy, na teren narciarski usytuowany na stokach Pośredniego, który zwany jest przez narciarzy Julianami. W sumie po tej stronie stacji narciarze mają do dyspozycji cztery orczyki.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.2 °C (62.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.54 km/h (2.82 mph)
  • wilgotność powietrza: 83 %
  • kierunek wiatru: 325 °
  • zachmurzenie: 86 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: SON - Solisko w miejscowości Szczyrk

SON - Solisko

Powiązane kategorie z kamerą nr 1140:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.