Sobota, 18.05.2024 14:19

Szczyrk - Małe Skrzyczne

Małe Skrzyczne - Szczyrk

Szczyrk SON kamera z Małego Skrzycznego

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery obrotowej zamontowanej na terenie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (SON), w okolicach szczytu góry Małe Skrzyczne. Pod względem powierzchni, ośrodek nie należy do największych, lecz pod względem ilości i długości tras narciarskich znajduje się w ścisłej czołówce.

Aby dostać się na szczyt Małego Skrzycznego trzeba skorzystać w sumie z trzech wyciągów orczykowych. Pierwszy orczyk, o długości 495 metrów, wwozi narciarzy z Soliska na Polanę Suchą, gdzie znajdują się dwie dolne stacje kolejnych wyciągów orczykowych ustawionych równolegle do siebie. Kolejne orczyki mają długość około 1174 metrów i wciągają narciarzy z Polany Suchej Halę Skrzyczeńską. Kolejne dwa orczyki, o długości 1300 metrów, wciągają narciarzy już na sam szczyt Małego Skrzycznego.

Z samego szczytu Małego Skrzycznego w dół schodzi w sumie jedna trasa zjazdowa, która niżej rozdziela się na kilka wariantów zjazdów obsługiwanych również przez postawione poniżej orczyki. Przeważają tutaj trasy niebieskie, niemniej jednak bardziej doświadczeni narciarze mają do dyspozycji także czerwoną trasę zjazdową.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.9 °C (57.1 °F)
  • prędkość wiatru: 4.04 km/h (2.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 20 °
  • zachmurzenie: 55 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Małe Skrzyczne w miejscowości Szczyrk

Małe Skrzyczne

Powiązane kategorie z kamerą nr 1141:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.