Poniedziałek, 20.05.2024 11:02

Szczyrk - COS - trasa doliny

COS - trasa doliny - Szczyrk

Szczyrk COS kamera online na trasę Doliny

Kamera została zamontowana na zboczach Skrzycznego w szczyrkowskim COS (Centralny Ośrodek Sportu), mniej więcej na wysokości pośrednich stacji kolei krzesełkowych, tuż przy wyciągu orczykowym Doliny II oraz przy trasie niebieskiej i czerwonej.

Skrzyczne już od wielu lat jest ulubionym miejscem narciarzy, lecz głównie tych bardziej zaawansowanych. Amatorzy sportów zimowych na miejscu mają do dyspozycji ponad 10 kilometrów tras zjazdowych, a większość z nich, zwłaszcza w górnej partii stoku, jest dość stroma i nadaje się jedynie dla doświadczonych narciarzy. Łagodniejsze trasy rozpoczynają się przy stacjach pośrednich kolejek krzesełkowych. Tuż obok nich dużymi zawijasami przebiega trasa niebieska, na mapie ośrodka oznaczone nr 25, będąca przedłużeniem trasy nr 21 "Ondraszek", o długości około 2300 metrów (całość 3200 metrów). Jest ona w miarę łagodna i nadaje się już dla średniozaawansowanych narciarzy. W górnej części na stosunkowo krótkim odcinku, obsługiwana jest przez 500-metrowy wyciąg orczykowy "Doliny II".

Trochę bardziej doświadczeni narciarze z trasy nr 25 mogą przeskoczyć na czerwoną "Kaskadę". Jest to trasa wymagająca zdecydowanie większych umiejętności narciarskich. Rozpoczyna się tuż przy szczycie Skrzycznego i biegnie do dolnej stacji dwuosobowej kolei krzesełkowej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.2 °C (68.4 °F)
  • prędkość wiatru: 1.5 km/h (0.93 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 38 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: COS - trasa doliny w miejscowości Szczyrk

COS - trasa doliny

Powiązane kategorie z kamerą nr 1138:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.