Czwartek, 30.03.2023 04:35

Szczyrk - COS - trasa czerwona

COS - trasa czerwona - Szczyrk

Skrzyczne kamera na kolej i trasę czerwoną

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej nieopodal górnej stacji kolejki krzesełkowej Centralnego Ośrodka Sportu (COS) położonej tuż poniżej szczytu Skrzycznego, sięgającego ponad 1200 metrów n.p.m. Jest to bez wątpienia jedna z najciekawszych stacji narciarskich w Polsce, która oferuje doskonałe i wymagające trasy zjazdowe.

Osią stacji jest kolej krzesełkowa składająca się z dwóch odcinków, ze stacją pośrednią na Hali Jaworzyna. Główna - dolna stacja pierwsze kolei znajduje się praktycznie w centrum miasta, zaś jej górna stacja na wspomnianej już Hali Jaworzyna. Opisywana kolej wyposażona jest w dwuosobowe krzesełka, a jej długość wynosi prawie 1600 metrów. Na zdjęciach z kamery zaś, widoczna jest nowoczesna kolejka krzesełkowa, wwożąca narciarzy ze stacji pośredniej na szczyt Skrzycznego. Jest ona wyposażona w czteroosobowe kanapy z osłonami, wysokimi zagłówkami oraz indywidualnymi barierkami dla amatorów sportów zimowych. Jej długość wynosi około 1200 metrów.

Ze szczytu Skrzycznego w dół zbiegają trzy trasy zjazdowe. Tuż obok orczyka, który widoczny jest także na zdjęciach z kamery, swój początek ma czerwona trasa "Kaskada", o długości 3100 metrów, która w górnej części obsługiwana jest przez wspomniany wyciąg orczykowy, o długości 1200 metrów. Dalej na prawo, z perspektywy górnej stacji, swój początek ma czarna trasa FIS (2600 metrów), zaś po drugiej stronie kolei w dół zbiega niebieska trasa "Ondraszek" (3200 metrów).

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.7 °C (28.9 °F)
  • prędkość wiatru: 5.57 km/h (3.46 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 184 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: COS - trasa czerwona w miejscowości Szczyrk

COS - trasa czerwona

Powiązane kategorie z kamerą nr 1137:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.