Poniedziałek, 20.05.2024 10:52

Park Narodowy Wielkiego Kanionu - Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion Kolorado  - Park Narodowy Wielkiego Kanionu
Link źródłowy

USA Arizona Wielki Kanion kamera

Kamera została zamontowana na terenie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, a dokładniej tuż przy punkcie widokowym Yavapi, nieopodal parkingów. Wielki Kanion Kolorado zdecydowanie jest jednym z największych, najpiękniejszych i najciekawszych cudów natury. Drążony przez miliony lat, przez rzekę Kolorado, obecnie robi niesamowite wrażenie.

Kanion Kolorado zalicza się do najwyższej światowej klasy cudów przyrody. Począwszy od 1908 roku chroniony był jako rezerwat przyrody, natomiast od 1919 roku jako Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Uważany jest za największy na świecie wąwóz, bowiem rozciąga się na przestrzeni ponad 460 kilometrów, a szerokość na poziomie wierzchowiny waha się od 200 m, do aż 29 kilometrów. Warto także dodać, iż jego głębokość sięga 1600 metrów!

Z uwagi na różnicę czasu, w Polsce widok z tej kamery możemy podziwiać mniej więcej od godzin popołudniowych (ok.13.00-14.00). Przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet 225 mil. Kamera skierowana została na północny-zachód. Autor poniższego zdjęcia: Andrzej Kulka. Zdjęcie wykonane zostało z punktu widokowego Yavapi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10.8 °C (51.4 °F)
  • prędkość wiatru: 0 km/h (0 mph)
  • wilgotność powietrza: 21 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wielki Kanion Kolorado w miejscowości Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Wielki Kanion Kolorado

Powiązane kategorie z kamerą nr 1232:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.