Czwartek, 30.03.2023 19:15

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Arizonie (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Arizona - opis

Arizona to stan położony w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Stolicą jest Phoenix, zamieszkane przez prawie 1,5 miliona osób. Arizona charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowym i zwrotnikowym, suchym. Średnia temperatura powietrza latem przekracza 35 °C, zdarza się, że dochodzi do 55 °C. Jeśli chodzi o roślinność dominują tutaj półpustynne stepy z kaktusami. Zdecydowana większość terenów Arizony charakteryzuje się klimatem pustynnym, lecz zdarzają się miejsca, gdzie rosną lasy iglaste, a nawet pada śnieg. Nie ulega jednak wątpliwości, iż pustynie, góry oraz malownicze doliny przyciągają tutaj turystów jak magnes. 

Arizona jest niezwykle popularnym miejscem wśród turystów z USA i z zagranicy. W dużej mierze zawdzięcza to Parkowi Narodowemu Wielkiego Kanionu, o którym chyba słyszał każdy w Polsce. Fantastyczne formacje skalne fotografowane są codziennie i wiele zdjęć możemy bardzo łatwo znaleźć w internecie. Lecz żadne zdjęcie nie odda ogromu i uroku kanionu, dlatego mając możliwość, koniecznie trzeba się tutaj wybrać. Warto jeszcze wspomnieć, iż Arizona nazywana jest The Grand Canyon State.

Wielki Kanion, choć niezwykle piękny, nie jest jedynym miejscem, które warto zobaczyć w Arizonie. Ciekawym miastem jest Tuscon, bardzo często zwane centrum astronomicznym za sprawą trzydziestu gigantycznych teleskopów. Ciekawym obiektem w Tuscon jest także szklany budynek Biosphere2, w którym znajdują się liczne rośliny, zwierzęta, a nawet jeziora! Nieopodal Tuscon położone są liczne miasteczka kowbojskie oraz winiarnie. Miłośnikom sportów zimowych polecamy wizytę w mieście Flagstaff położonym ponad 2000 metrów n.p.m. Wyjątkowym miejscem jest także Sedona słynąca z gór w kolorze czerwonym (występują tutaj rudy żelaza) oraz Petrified Forest National Park, gdzie możemy zobaczyć skamieniały las. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.