Czwartek, 30.11.2023 22:42

Kamery w Parku Narodowym Wielkiego Kanionu (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Park Narodowy Wielkiego Kanionu - opis

 

Park Narodowy Wielkiego Kanionu to zdecydowanie jedno z największych arcydzieł przyrody. Wielki Kanion drążony był miliony lat przez rzekę Kolorado w Płaskowyżu Kolorado. Przebijała się przez kolejne warstwy piaskowców, łupków, granitów oraz wapieni. Co ciekawe, najstarsze skały wewnątrz Wielkiego Kanionu pochodzą sprzed dwóch miliardów lat! 

Nie sposób opisać ogrom Wielkiego Kanionu. Widoki zapierają dech w piersiach. Żadna kamera, fotografia, czy nawet nagranie nie odda piękna i majestatu tego, co stworzyła tutaj natura. Tak jak zmienna jest pogoda, tak i Wielki Kanion nigdy nie jest taki sam. W zależności od natężenia słońca i ilości chmur na niebie, barwy skał ciągle się zmieniają. 

Rzeka Kolorado fot. Andrzej Kulka

Wielki Kanion Kolorado można zwiedzać właściwie na trzy sposoby. Oczywiście podążając szlakami, ale można także zdecydować się na pełen emocji spływ pontonem rzeką Kolorado, która do najspokojniejszych nie należy! Coraz popularniejsze stają się także loty helikopterem pozwalające na obserwację kanionu z lotu ptaka.

fot. Andrzej Kulka

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.