Piątek, 19.07.2024 11:58

Kamery w Ameryce Północnej (17)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Ameryka Północna - opis

Ameryka Północna to duży kontynent położony na północnej i zachodniej półkuli globu. Zajmuję powierzchnię około 24.2 miliona km2, co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na ziemi. Do Ameryki Północnej zaliczana jest także Ameryka Środkowa. Ameryka Północna otoczona jest oceanami. Od północy kontynent otula Ocean Arktyczny, od zachodu Ocean Spokojny, zaś od wschodu Ocean Atlantycki. Na południu natomiast, Ameryka Północna łączy się z Ameryką Południową.  Ameryka Północna zamieszkana jest przez około 525 milionów ludzi. Tak duża liczba mieszkańców nie przekłada się jednak na gęstość zaludnienia, która jest stosunkowo niewielka. Wynosi zaledwie 21.5 osoby/km2.

Z Ameryką Północną kojarzą się nam głównie trzy największy państwa: Stany Zjednoczone, Kanada oraz Meksyk. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, iż na kontynencie znajdują się aż dwadzieścia dwa państwa.

Postaramy się dodać kamerę z każdego państwa znajdującego się na terenie Ameryki Północnej. Zapraszamy do oglądania kamer! W komentarzach dajcie znać, co sądzicie o danej kamerze!

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.