Środa, 28.07.2021 10:05

Nowy Targ ↓

  • Stacja narciarska Długa Polana

Nowy Targ - Stacja narciarska Długa Polana

Link źródłowy

Nowy Targ kamera na stację narciarską Długa Polana

Stacja narciarska Długa Polana położona jest w dolinie potoku Kowaniec. Od wielu lat cieszy się bardzo dobrą renomą wśród lokalnych mieszkańców jak i turystów odwiedzających ośrodek narciarski. Głównie za sprawą panującego tu mikroklimatu, który sprawia, że śnieg utrzymuje się o wiele dłużej niż na sąsiednich grzbietach.

Na górną część polany narciarzy wyciąga orczyk o długości 450 metrów. Przy górnej stacji wyciągu rozpoczynają się dwie trasy. Czerwona biegnie wzdłuż wyciągu i jest dość stroma, zaś druga trasa - niebieska swój początek ma nieco dalej, została wytyczona całkiem niedawno i jest odpowiednia dla osób, które już posiadają podstawowe umiejętności jazdy na nartach. Obok wcześniej wspomnianego wyciągu stoi krótszy wyciąg szkoleniowy o długości 90 metrów. Na terenie stacji narciarskiej Długa Polana wytyczona została również trasa biegowa.

W budynku położonym przy parkingu mieści się punkt gastronomiczny, nieco dalej znajduje się serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Stacja od niedawna jest w rękach nowych gospodarzy, którzy zapowiadają duże zmiany, dzięki nim wytyczona została nowa tras niebieska (wspomniana wcześniej) oraz zainstalowany zupełnie nowy system sztucznego naśnieżania.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 26.7 °C (80.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.57 km/h (2.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 48 %
  • kierunek wiatru: 258 °
  • zachmurzenie: 17 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Długa Polana w miejscowości Nowy Targ

Stacja narciarska Długa Polana

Powiązane kategorie z kamerą nr 286:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.