Sobota, 18.05.2024 16:39

Kamery w Nowym Targu (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Nowy Targ - opis

Stolica Podhala - Nowy Targ, to właśnie tu od pokoleń na halach górale wypasają owce. W bacówkach do tej pory wyrabiane są słynne na całym świecie oscypki, bryndzę i bundze. Nowy Targ położony jest na wprost od Zakopanego oraz przepięknych Tatr przy trasie nr. 47 (zakopianka).

Nowy Targ skrywa przepiękne zabytki sakralne, jednym z nich jest kościół św. Katarzyny wraz z mieszącymi się przy świątyni wspaniałymi ogrodami nad Czarnym Dunajcem. Na wzgórzu cmentarnym w północnej części miasta stoi drewniany kościół św. Anny, który prawdopodobnie powstał w XV wieku. Świątynia udostępniana jest do zwiedzania jedynie w sezonie turystycznym w piątki i soboty. Będąc w Nowym Targu obowiązkowym punktem zwiedzania jest największy kościół na Podhalu pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, który powstał w XX wieku. W środku znajduje się monumentalny ołtarz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę.

Do cieszących się największą popularnością atrakcji turystycznych zaliczyć możemy Muzeum Podhalańskie, w którym zapoznamy się z lokalną sztuką i historią regionu. Niezapomnianym przeżyciem z pewnością będzie spływ kajakowy Dunajcem.  W obrębie Nowego Targu w sezonie zimowym działają wyciągi narciarskie - Zadział i Długa Polana, a nad Białym Dunajcem zostały wyznaczone trasy biegowe.