Czwartek, 08.12.2022 08:16

Nieporęt ↓

  • Zalew Zegrzyński

Nieporęt - Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński - Nieporęt
Link źródłowy

Kamera w Nieporęcie z widokiem na zalew Zegrzyński

Widok na Zalew Zegrzyński z bazy czarterowo-szkoleniowej "Między Żaglami" w Nieporęcie. Pokazuje aktualny obraz oraz warunki pogodowe na Zalewie Zegrzyńskim. Często można zobaczyć czarterowane w bazie Omegi, RS Vision i RS Vareo wychodzące na wodę.

Zalew powstał w 1963 roku w wyniku spiętrzenia się dolnej Narwi zaporą z Dębem. Powierzchnia tego zbiornika retencyjnego to 3030 hektarów. Miejscami jego głębokość sięga do 12 metrów. Znajduje się on w powiecie legionowskim, na północ od Warszawy. Zalew jest miejscem wypoczynku wielu tysięcy turystów. Czemu? Ponieważ przez ostatnie lata zostały wybudowane oczyszczalnie między innymi nad Narwią, Bugiem oraz ich dopływami. W bezpośrednim otoczeniu jeziora powstało wiele domów letniskowych i ośrodków wypoczynkowych. Od wiosny po jesień szuka tutaj odpoczynku i spokoju mnóstwo warszawiaków.

Jezioro jest idealnym miejscem do żeglugi, o czym świadczy ponad 1500 jachtów i żaglówek w przystaniach! Co roku odbywa się tutaj kilkanaście różnych imprez regatowych. Uczestniczą w nich najlepsi polscy żeglarze. Kiedy spadnie śnieg i jezioro zamarznie, królują tu wędkarze, łowiąc okazałe ryby.

Zapraszamy do oglądania innych naszych kamer umieszczonych w różnych częściach Zalewu Zegrzyńskiego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.6 °C (33.1 °F)
  • prędkość wiatru: 5.04 km/h (3.13 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 225 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zalew Zegrzyński w miejscowości Nieporęt

Zalew Zegrzyński

Powiązane kategorie z kamerą nr 9:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.