Sobota, 25.05.2024 16:50

New York ↓

New York - Centrum Nowego Jorku

USA New York kamera LIVE na centrum

Big Apple (Wielkie Jabłko), czyli Nowy Jork - miasto które nigdy nie śpi, w którym każdego dnia dzieją się ciekawe rzeczy! I tak, jak ciekawe jest to miasto, tak i również powyższe zdjęcia ukazują niezwykle interesujący widok na centrum Nowego Jorku. Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, zamontowana została w pomiędzy 31, a 33 ulicą, w dzielnicy Midtown na Manhattanie.

Najbardziej charakterystycznym obiektem widocznym na powyższych zdjęciach z kamery jest Empire State Building, który oficjalnie otwarty został 1 maja 1931 przez ówczesnego prezydenta Herberta Hoovera. Od momentu wybudowania do 1973 roku Empire State Building był najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. Ponownie ten tytuł odzyskał w 2001 roku po tragicznych zamachach 11 września na World Trade Center. ESB posiada 103 piętra i obecnie jest 3 najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Oficjalna wysokość budynku wynosi 381 metrów, a razem z anteną usytuowaną na dachu aż 443,2 metry.

W czasie najróżniejszych świąt i ważnych dat dla mieszkańców USA np. Dzień świętego Patryka, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Niepodległości, czy nawet w walentynki, Empire State Building zostaje podświetlony. Iluminacja robi ogromne wrażenie!

Kamera udostępniona dzięki uprzejmości EarthTv.com

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.5 °C (76 °F)
  • prędkość wiatru: 8.27 km/h (5.14 mph)
  • wilgotność powietrza: 42 %
  • kierunek wiatru: 50 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum Nowego Jorku w miejscowości New York

Centrum Nowego Jorku

Powiązane kategorie z kamerą nr 1236:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.