Sobota, 25.05.2024 16:57

Kamery w Nowym Jorku (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

New York - opis

New York, znane też jako Big Apple oraz określane jako "Miasto, które nigdy nie śpi" to największe miasto pod względem liczby ludności w Stanach Zjednoczonych. Położone jest na wschodnim wybrzeżu USA nad Oceanem Atlantyckim, przy ujściu rzeki Hudson i East River do Zatoki Nowojorskiej. Nowy Jork uważane jest za stolicę światowej reklamy, mediów i finansów.

Właściwie nie ma chyba osoby w Polsce, która nie widziała by Nowy Jork chociażby na filmach, czy zdjęciach. Drapacze chmur, Statua Wolności, to najbardziej charakterystyczne cechy Nowego Jorku. Na brak atrakcji tutaj turyści z pewnością nie mogą narzekać. Bo sam pobyt 4-7 dniowy, gdzie mamy możliwość przejścia się po mieście, jest ogromną atrakcją.

Ale, ale! Właściwie w każdym mieście są miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Takich miejsc w Nowym Jorku jest co najmniej kilkanaście, ale tutaj pokrótce skupimy się na kilku - według nas - najważniejszych.

Jednym z najpopularniejszych budynków w Nowym Jorku jest Empire State Building. Jest on widoczny praktycznie z każdego zakątka miasta. Warto się tutaj wybrać, bowiem na 86 piętrze znajduje się punkt widokowy, umożliwiający ujrzenie miasta z każdej strony. Za dodatkową opłatą możemy wybrać się na 102 piętra. Roztacza się stąd najlepszy widok na NYC.

Oczywiście, będąc w Nowym Jorku, warto zobaczyć i bliżej podejść do Statuy Wolności, która usytuowana jest Wyspie Wolności. Można się na nią dostać tylko promem. Koniecznie trzeba odwiedzić także 42 ulicę, znaną szerzej jako Times Square, Central Park, Muzeum Figur Woskowych, Amerykańskie Muzeum Historii oraz Muzeum Sztuki. O tych wszystkich atrakcjach szerzej napiszemy w opisach kamer. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.