Piątek, 19.07.2024 11:44

Key West - Sunset Key

Sunset Key - Key West
Link źródłowy

USA Key West kamera Zatoka Meksykańska

Kamera, udostępniająca powyższy obraz w formie zdjęć odświeżanych, została zamontowana w mieście Key West, leżącym w stanie Floryda, na budynku Ocean Key Resort. Obiektyw kamery skierowany został na kapitalną Zatokę Meksykańską i w kierunku "Tank Island", która na mapie widnieje jako Sunset Key.

Tank Island oddalona jest od Key West o około 460 metrów. Dotrzeć do niej można jedynie łodzią. Wyspa została utworzona sztucznie. Jak łatwo się domyślić po jej nazwie, miała służyć jako baza paliwowa dla łodzi w trakcie Zimnej Wojny. Z upływem czasu "Paliwowa Wyspa" okazała się jednak zbyteczna, w międzyczasie wybudowane został jedynie dwa zbiorniki (z planowanych dwunastu) i nigdy z nich nie skorzystał żaden statek.

W latach 90. ubiegłego wieku wyspa została sprzedana w prywatne ręce. Kupił ją Tom Walsh. Tank Island, znana obecnie pod nazwą Sunset Key ma powierzchnię około 110 tysięcy metrów kwadratowych. Istnieje na niej niewielkie osiedle mieszkaniowe i luksusowy ośrodek wypoczynkowy składający się głównie z domków.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 29.3 °C (84.7 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 78 %
  • kierunek wiatru: 140 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Sunset Key w miejscowości Key West

Sunset Key

Powiązane kategorie z kamerą nr 1229:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.