Piątek, 19.07.2024 11:33

Miasta z Kamerami ↓

Kamery na Florydzie (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Floryda - opis

Floryda to stan położony w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Usytuowany jest na półwyspie Floryda, który otaczają wody Zatoki Meksykańskiej (od zachodu) oraz Ocean Atlantycki (od wschodu). Od północy Floryda graniczy ze stanami: Alabamą i Georgią. Floryda to teren głównie nizinny, nieznacznie pofałdowany, usiany licznymi bagnami oraz jeziorami oraz dużymi połaciami lasów. 

Floryda ze względu na swoje położenie pochwalić się może bardzo ciepłym, podrównikowym i podzwrotnikowym (morskim) klimatem. I dlatego też, jest bardzo często celem wakacyjnym wielu mieszkańców Ameryki, a także turystów z zagranicy.

Bardzo ciepły klimat sprawia, iż Floryda jest miejscem, gdzie osiedliło się wiele ciekawych, ale także niebezpiecznych zwierząt. Mieszkają tutaj aligatory, krokodyle, grzechotniki oraz delfiny butlonose, wieloryby biskajskie i żółwie morskie oraz wiele, wiele innych i niespotykanych w Polsce zwierząt.

Floryda ma w swoim zanadrzu wiele atrakcji. Nie opiszemy ich tutaj obszernie, ale postaramy się je przybliżyć Wam w opisach poszczególnych kamer. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych atrakcji jest park rozrywki Walt Disney World. Znakomite miejsce nie tylko dla dzieci, ale także i dorosłych. Doskonałe dla całych rodzin. Miłośnicy filmów i najróżniejszych produkcji telewizyjnych powinni odwiedzić Universal Studio w Orlando. Warto także wybrać się na wycieczkę po Parku Narodowym Everglades, czy do Centrum Kosmicznego Kennediego, a wolnym popołudniem wybrać się na plażę w Maiami 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.