Sobota, 15.06.2024 23:03

Malbork - Zamek Krzyżacki

Zamek Krzyżacki - Malbork
Link źródłowy

Malbork kamera online na Zamek Krzyżacki

Zamek w Malborku to bez wątpienia najwspanialsza pamiątka po Zakonie Krzyżackim jaka została na naszych ziemiach. Tutejszy zamek jest największą twierdzą w Europie, która wybudowana została w stylu gotyckim. Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana na budynku Pensjonatu Edmar położonym na lewym brzegu rzeki Nogat.

Cały kompleks zamkowy zajmuje powierzchnię około 20 hektarów i składa się z kilku części: Zamku Średniego, Wysokiego, dziedzińca zamkowego i wewnętrznego. Przyziemia zamku kryją w sobie celę, w której niegdyś przetrzymywany był kuzyn króla Władysława Jagiełły - Witold. Jeszcze jakiś czas temu więzienie udostępnione było dla turystów, lecz po zbyt częstym zamykaniu w nim niewinnych osób (turystów) wejście zostało na stałe zamknięte.

Cieszącą się dużą popularnością wśród turystów atrakcją są pokazy Światła i Dźwięku, które odbywają się codziennie w okresie od maja do września. W ogarniętym ciemnością i pięknie oświetlonym zamku możemy usłyszeć dźwięki oręża, rżenie koni, a także bardzo ciekawe opowieści lektora. Całe przedstawienie trwa około 50 minut.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.6 °C (61.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.88 km/h (2.41 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 169 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zamek Krzyżacki w miejscowości Malbork

Zamek Krzyżacki

Powiązane kategorie z kamerą nr 1023:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.