Sobota, 13.04.2024 18:01

Malbork - Panorama Grodu nad Nogatem

Panorama Grodu nad Nogatem - Malbork

Malbork kamera - panorama Grodu nad Nogatem

Jest to wyjątkowy widok na panoramę Malborka z kamery zamontowanej na Wysokiej Wieży gotyckiego Zamku Krzyżackiego. Oprócz panoramy Grodu nad Nogatem mamy szansę ujrzeć także dziedziniec Zamku Średniego - widoczny poniżej.

Malborski Zamek Krzyżacki wzniesiony został w latach 1274-1457 i jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i doskonałym przykładem średniowiecznej architektury obronnej. Zamek był wielokrotnie niszczony, odbudowywany i przebudowywany, a co bardzo cieszy, w trakcie tych kilku stuleci zachował się po dziś dzień i obecnie stanowi ogromną atrakcję tej części Europy. Każdego roku odwiedzany jest przez turystów z całego świata, a wyprawa do malborskiej warowni to wspaniała lekcja historii, która z pewnością zaciekawi nawet najmłodszych turystów. To właśnie tutaj, jak nigdzie indziej, można poczuć wspaniałą średniowieczną atmosferę, a wieczorem spotkać ducha rycerza, zwłaszcza podczas spektaklu Światła i Dźwięku.

Obecnie w Zamku Krzyżackim mieści się muzeum. Jest one czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałków. W okresie od października do końca kwietnia muzeum jest czynne w godzinach od 9:00 do 16:00, natomiast od maja do końca września w godzinach od 9:00 do 16:30.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18 °C (64.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.7 km/h (2.92 mph)
  • wilgotność powietrza: 66 %
  • kierunek wiatru: 298 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama Grodu nad Nogatem w miejscowości Malbork

Panorama Grodu nad Nogatem

Powiązane kategorie z kamerą nr 1027:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.