Sobota, 22.06.2024 03:50

Kasina Wielka - Kolej linowa

Kolej linowa - Kasina Wielka

Kasina Wielka kamera na kolej linową

Kasina Wielka z każdej strony otoczona jest wyniosłymi szczytami, jednym z nich jest Śnieżnica wznosząca się na 1001 m n.p.m., właśnie na jej zboczach znajduje się ośrodek narciarski o tej samej nazwie. Miejscowość dużego rozgłosu nabrała po wygranych Justyny Kowalczyk, której dom rodzinny znajduje się właśnie w Kasinie Wielkiej. Wieś oraz stacja narciarska wśród wielu narciarzy znana była jednak już od dawna.

Główną atrakcją jest czteroosobowa kolej linowa o długości 1100 metrów o przepustowości 2400 osób, wyposażona w taśmę przesuwną przy dolnej stacji. Z górnej stacji kolei linowej mamy do wyboru trasę niebieską oraz czerwoną. Trasa niebieska jest w miarę szeroka, początkowo zjazd jest łagodny zaś końcówka jest już dość stroma, co spowodować może kłopoty u początkujących narciarzy. Trasa czerwona biegnie wzdłuż wyciągu, jest stroma na całej długości oraz dużo węższa i przeznaczona głównie dla doświadczonych miłośników dwóch desek.

Ośrodek narciarski Śnieżnica zadbał również o żołądki zmęczonych i wygłodzonych turystów. Na obrazie z kamery widoczny jest punkt gastronomiczny, przy którym znajduje się grill/bar, gdzie skosztować możemy przepysznej grillowanej kiełbaski. Jedzenie może nie należy do dietetycznych lecz przy ujemnej temperaturze oraz tak dużym wysiłku fizycznym z pewnością nie zaszkodzi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.5 °C (67 °F)
  • prędkość wiatru: 3.8 km/h (2.36 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 189 °
  • zachmurzenie: 94 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej linowa w miejscowości Kasina Wielka

Kolej linowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 197:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.