Sobota, 25.05.2024 16:22

Jurgów - Trasa narciarska

Trasa narciarska - Jurgów

Jurgów kamera na żywo na trasę zjazdową

W ostatnich latach ilość stacji narciarskich na Podhalu znacznie wzrosła, wynika to z stale rosnącego zainteresowania sportami zimowymi oraz powiększoną zasobnością portfela przeciętnego Polaka. Jak wiadomo uprawianie narciarstwa czy też jazda na snowboardzie do tanich sportów nie należy. Rosnące zainteresowanie sprawiło, że stacje narciarskie na Podhalu i w innych rejonach polskich gór zaczęły wyrastać jak grzyby pod deszczu.

Trasa narciarska widoczna na obrazie z kamery znajduje się w Jurgowie, jest to niewielka stara spiska wieś, która zachowała swoją tradycyjną zabudowę nadając jej starodawny przyjemny klimat. Do stacji Jurgów dojedziemy główną drogą (E49) na południe ok. 2 kilometrów od centrum wsi, stacja narciarska położona jest przy granicy polsko-słowackiej. Przy głównej drodze znajdują się parkingi, od których już tylko kilka kroków dzieli nas do dwóch kolejek krzesełkowych oraz wyciągu orczykowego. Ośrodek przeznaczony jest głównie dla wytrawnych narciarzy, przeważają trasy czerwone, jest tu też jedna trasa - czarna. Początkujący oraz mniej doświadczeni narciarze mają do dyspozycji dwie trasy niebieskie, obsługiwane przez dwa wyciągi orczykowe.

Stacja narciarska Jurgów jest objęta karnetem TatraSki, do którego nalezą również Koziniec, Białka Tatrzańska, Kluszkowce oraz Czarna Góra - Litwinka. Jurgów jest wspaniałym miejscem dla doświadczonych narciarzy, z którego roztaczają się kapitalne widoki. Niedoświadczeni amatorzy dwóch desek zdecydowanie na początku powinni wybrać ośrodek narciarski z większą ilością tras zielonych lub niebieskich.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.9 °C (69.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.81 km/h (2.37 mph)
  • wilgotność powietrza: 42 %
  • kierunek wiatru: 174 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trasa narciarska w miejscowości Jurgów

Trasa narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 199:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.