Sobota, 15.06.2024 21:46

Jurgów ↓

Jurgów - Górna stacja narciarska

Link źródłowy

Jurgów kamera na stację wyciągu Jurgów-SKI

Jurgów to niewielka wieś położona w powiecie tatrzańskim w województwie małopolskim na prawym brzegu rzeki Białki. Wieś znajduje się w obrębie Pogórza Spisko-Gubałowskiego.

Obraz widoczny powyżej pochodzi z kamery znajdującej się na terenie ośrodka narciarskiego Jurgów-Ski przy górnej stacji wyciągu. Miłośnicy białego szaleństwa do dyspozycji mają siedem tras narciarskich obsługiwanych przez cztery wyciągi talerzykowe oraz dwie czteroosobowe kolejki linowe. Niewątpliwym atutem stacji narciarskiej jest zróżnicowanie tras: zielona, dwie niebieskie, trzy czerwone oraz jedna czarna, dzięki czemu jest to idealne miejsce urlopowe dla rodzin czy też grupy znajomych. Jurgów położony na uboczu z dala od miejskiego zgiełku, stwarza idealne warunki wypoczynkowe - bliskość natury, cisza, spokój oraz sielankowa atmosfera z pewnością pozwolą w pełni zregenerować siły.

W Jurgowie znajduje się kościół zbudowany z drewna jodłowego, który został wybudowany w 1650 roku, przetrwał do dziś, jednak wiele razy był przebudowany oraz przedłużany. Chcąc bliżej poznać miejscowość oraz obyczaje i kulturę ludności spiskiej trzeba się wybrać do Izby Śpisko, gdzie działa ludowy zespół kultywujący tradycyjną muzykę, taniec oraz śpiewy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 11.4 °C (52.4 °F)
  • prędkość wiatru: 3.41 km/h (2.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 202 °
  • zachmurzenie: 29 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Górna stacja narciarska w miejscowości Jurgów

Górna stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 163:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.