Piątek, 23.02.2024 04:10

Jurgów - Dolna stacja

Link źródłowy

Jurgów Ski IP kamera na stok narciarski

Jurgów Ski to stosunkowo nowa, dynamicznie rozwijająca się stacja narciarska, jedna z wielu powstałych w ostatnich latach na Podhalu. W przeciągu zaledwie 5 lat postawiono tutaj aż dwie koleje krzesełkowe i wytoczono ponda 4.5 km tras, które zachwycają nie tylko zróżnicowanym poziomem trudności, ale także nieprzeciętnymi walorami krajobrazowymi. Bez wątpienia, Jurgów Ski należy do czołówki najpiękniej położonych stacji narciarskich.

Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji aż 6 wyciągów, w tym 2 wyciągi krzesełkowe oraz 4 wyciągi talerzykowe, które w sumie obsługują 7 tras narciarskich. Przy górnej stacji wyżej położonej kolei swój początek ma ekstremalnie trudna, czarna trasa (jedna z najtrudniejszych po polskiej stronie Tatr), a także początkowo łagodniejsza trasa niebieska, która w dalszej części łączy się z trasami biegnącymi wzdłuż drugiego wyciągu krzesełkowego.

Mniej zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa, w dolnej części stacji, mają do dyspozycji łagodne, niebieskie trasy. Cały stok jest w całości naśnieżany i oświetlony. W obrębie stacji funkcjonuje regionalna karczma, a także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.9 °C (40.9 °F)
  • prędkość wiatru: 5.42 km/h (3.37 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 197 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1000 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolna stacja w miejscowości Jurgów

Dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 893:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.