Poniedziałek, 20.05.2024 11:29

Czarna Góra - Stok narciarski

Stok narciarski - Czarna Góra

Czarna Góra kamera na stok narciarski

W bezpośrednim sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej położna jest niewielka miejscowość Czarna Góra. Cicha, spokojna i malownicza wieś skrywa w sobie wspaniały, rodzinny teren narciarski, który nie został jeszcze odkryty przez tłumy narciarzy.

Stok narciarski Grapa-Litwinka położony jest na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry (zwanej również Litwinka). Jest to jedna z ciekawszych mikro stacji na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Kręgosłupem stacji narciarskiej jest wyprzęgana czteroosobowa kolejka krzesełkowa firmy Doppelmayr o długości 1000 metrów. Wzdłuż niej biegnie dość stroma i trudna trasa czerwona. Mniej doświadczeni narciarze mają do dyspozycji dwa wyciąg orczykowe, które obsługują 120 i 400 metrowy odcinek stoku. W trakcie przygotowań jest kolejna trasa narciarska, która zostanie oznaczona kolorem czerwonym lub czarnym.

Atutem Grapy-Litwinki są kapitalne widoki roztaczające się ze szczytu Czarnej Góry. Stacja narciarska jest objęta karnetem TatrySki. Jest to wspaniała alternatywa dla zatłoczonych stoków narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.4 °C (65.1 °F)
  • prędkość wiatru: 2.32 km/h (1.44 mph)
  • wilgotność powietrza: 48 %
  • kierunek wiatru: 92 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski w miejscowości Czarna Góra

Stok narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 342:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.