Niedziela, 25.02.2024 09:29

Czarna Góra - Górna stacja narciarska

Górna stacja narciarska - Czarna Góra

Czarna Góra kamera na górną stację narciarską

Grapa-Litwinka to niewielka stacja narciarska zlokalizowana w Czarnej Górze opodal Białki Tatrzańskiej. Głównym elementem tego ośrodka narciarskiego jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa, którą zobaczyć możecie na kamerce zatytułowanej "Dolna stacja narciarska" po wpisaniu w wyszukiwarkę Czarna Góra - tam też znajduje się krótki opis tras biegnących wzdłuż wyciągu.

Kamera zamontowana jest przy górnej stacji wyciągu orczykowego o długości 400 metrów, wzdłuż którego biegnie trasa niebieska, jest to jeden z trzech orczyków znajdujących się na terenie ośrodka narciarskiego Grapa-Litwinka. Kolejny wyciąg (120 m) położony jest niżej, po drugiej stronie kolejki krzesełkowej (którą widać w oddali) przy paśmie drzew, które częściowo osłonią nas przed podmuchami wiatru. Wzdłuż wyciągu biegnie krótka, bowiem 120-metrowa trasa, która jest wręcz idealna dla początkujących narciarzy. Za pasmem drzew znajduje się kolejny wyciąg orczykowy obsługujący trasę czerwoną o długości 400 metrów.

Sąsiadująca Białka Tatrzańska dość mocno przyćmiewa Czarną Górę co sprawia, że Grapa-Litwinka nie jest zbyt popularnym terenem narciarskim, dzięki czemu stanowi wspaniałą alternatywę dla zatłoczonych stacji narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7.3 °C (45.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.35 km/h (2.08 mph)
  • wilgotność powietrza: 79 %
  • kierunek wiatru: 167 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Górna stacja narciarska w miejscowości Czarna Góra

Górna stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 223:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.