Czwartek, 07.07.2022 04:02

Czarna Góra - Dolna stacja narciarska

Dolna stacja narciarska - Czarna Góra

Czarna Góra kamera na dolną stację narciarską

Czarna Góra to niewielka wieś spiska położona w obrębie województwa małopolskiego, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie popularnej Białki Tatrzańskiej. Kamera znajduje się na terenie stacji narciarskiej Grapa-Litwinka w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Od kilku lat na stokach Litwinki (nazywanej również Czarną Górą) z powodzeniem funkcjonuje niewielki ośrodek narciarski Grapa-Litwinka. Jest to dość dobrze zagospodarowany teren narciarski, jednak w dalszym ciągu jego możliwości nie zostały do końca wykorzystane. Najważniejszym elementem Grapy-Litwinki jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości 900 metrów. Z górnej stacji wcześniej wspomnianej kolejki do wyboru mamy dwie trasy zjazdowe. Pierwszy z nich to trasa niebieska (na całej długości), która kończy się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, natomiast kolejna trasa rozpoczyna się w pobliżu poprzedniej lecz prowadzi przez dość stromy odcinek stoku, mniej więcej w połowie łączy się z wcześniej wspomnianą trasą niebieską.

Grapa-Litwinka może nie znajduje się w czołówce największych i najlepszych stacji narciarskich, jednak trasy zjazdowe są dość dobrze przygotowane a przy tym atrakcyjne dla początkujących jak i średnio zaawansowanych miłośników dwóch desek.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.2 °C (43.1 °F)
  • prędkość wiatru: 2.29 km/h (1.42 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 243 °
  • zachmurzenie: 12 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolna stacja narciarska w miejscowości Czarna Góra

Dolna stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 224:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.