Piątek, 19.07.2024 10:52

Kamery w Zwardoniu (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Zwardoń - opis

Zwardoń jest wsią położoną w województwie śląskim, w odległości około 30 kilometrów od Żywca. Powstanie początkowej osady w miejscu dzisiejszej wsi datuje się na XVII wiek. Wieś położona w malowniczym zakątku Beskidu Żywieckiego z roku na rok gromadzi coraz to większe rzesze fanów. Dojeżdżając do miasta już z daleka widać wyniosłe szczyty sąsiadujące z malowniczymi dolinkami, poprzecinanymi potokami.

Świetnie zagospodarowane tereny, nowoczesna infrastruktura oraz kilkanaście tras zjazdowych o różnym stopniu trudności przyciąga wielu miłośników sportów zimowych. Latem największą popularnością cieszą się oczywiście wędrówki piesze oraz rowerowe, które zaprowadzą nas na szczyt góry Szklanka (867 m n.p.m.) czy też Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Doskonałe warunki wypoczynkowe, sielankowa atmosfera, czyste powietrze oraz bliskość natury to wszystko sprawia, że Zwardoń jest wspaniałym miejscem urlopowym o każdej porze roku.

Miasteczko coraz rzadziej jest jedynie przystankiem w drodze na Słowację a coraz częściej jest miejscem docelowym wielu turystów z całego kraju. Zwardoń bowiem stanowi świetną bazę wypadową w najpiękniejsze miejsca polskich i słowackich gór.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.