Piątek, 19.07.2024 11:03

Zielona Góra - Wzgórza Winne

Wzgórza Winne - Zielona Góra

Zielona Góra kamera na Wzgórza Winne

Wizytówką Zielonej Góry są długie tradycje winiarskie, z których słynie na całą Polskę wśród koneserów win. Według niemieckich kronikarzy początki historii winiarstwa na Ziemiach Lubuskich sięgają ponad 850 lat wstecz. W kronikach znajduje się zapis stwierdzający, że pierwsze krzewy winorośli posadzono tutaj w X wieku, około 1150 roku.

Kamera została zamontowana na Domku Winiarza przy Palmiarni na Wzgórzach Winnych, niegdyś stanowił on magazyn do przechowywania zbiorów, beczek i narzędzi. Podobnych budynków było ponad 700, lecz tylko nieliczne przetrwały po dziś dzień. Na zdjęciach z kamery widoczna jest ulica Konstytucji 3 Maja oraz centrum handlowe Focus Mall. Domek Winiarza, na którym zamontowana jest kamera, usytuowany jest opodal popularnej Palmiarni będącej jedną z największych atrakcji Zielonej Góry.

Najpopularniejszą, corocznie organizowaną zielonogórską imprezą kulturalną jest Winobranie, podczas której każdy skosztować może lubuskich win. W trakcie tego wydarzenia odbywają się także liczne występy, spektakle, koncerty i pokazy, które zapewniają dodatkową rozrywkę. Winobranie odbywa się najczęściej w pierwszych tygodniach września i trwa przez kilka dni.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.5 °C (74.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.93 km/h (1.82 mph)
  • wilgotność powietrza: 44 %
  • kierunek wiatru: 78 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wzgórza Winne w miejscowości Zielona Góra

Wzgórza Winne

Powiązane kategorie z kamerą nr 674:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.