Piątek, 19.07.2024 10:35

Kamery w Zielonej Górze (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Zielona Góra - opis

Zielona Góra, miasto położone w województwie lubuskim, siedziba organów samorządu województwa oraz marszałka i zarządu. W podaniach historycznych pierwsza wzmianka na temat Zielonej Góry pojawia się w XVI wieku. To co wyróżnia Zieloną Górę na tle pozostałych dużych polskich miast, to przede wszystkim niewielkie zaludnienie oraz zalesienie sporej części miasta.

Z pewnością wielu z was słyszało o Zielonej Górze, jeśli nie w szkole, to za sprawą popularnego serialu nadawanego w państwowej telewizji. Miasto poszczycić się może licznymi obiektami o dużej wartości historycznej. Najstarszym zabytkiem jest konkatedra św. Jadwigi, którą koniecznie musicie zobaczyć przebywając w mieście. Budowa świątyni zakończyła się w 1294 roku, niestety na przestrzeni setek lat kilkakrotnie uległa zniszczeniu w wyniku pożaru. Ponadto w granicach miasta znajdują się także zabytkowe zespoły fabryczno-produkcyjne, fragmenty murów obronnych i Ratusz z XVI wieku. Do atrakcji Zielonej Góry należy także palmiarnia i ogród botaniczny. 

Miłośnicy historii z pewnością nie będą się nudzić. W Zielonej Górze znajduje się Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Lalek i Biuro Wystaw Artystycznych. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą urządzać sobie kilkugodzinne przechadzki po licznych parkach miejskich. Najważniejszą imprezą odbywającą się w mieście jest słynne Winobranie. Podczas wydarzenia każdy może spróbować lubuskich win, a także wziąć udział w licznych koncertach, przedstawieniach i pokazach. W Zielonej Górze każdy turysta znajdzie zajęcie dla siebie. :)

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.