Poniedziałek, 08.08.2022 22:36

Zielona Góra - Areoklub

Areoklub - Zielona Góra
Link źródłowy

Zielona Góra Przylep kamera na Areoklub

Kamera została zamontowana na terenie Areoklubu Ziemi Lubuskiej. Został on utworzony w 1951 roku, na lotnisku w niewielkiej wsi Przylepa, opodal Zielonej Góry. Jest to jeden z 46 oddziałów Areoklubu Polskiego.

Lotnisko położone jest około 6 kilometrów na północny-zachód od centrum Zielonej Góry, w malowniczym otoczeniu lasów, na zboczu doliny rzeki Odry, w miejscu gdzie przecina ona pasmo wzgórz znanych jako Wał Zielonogórski. Na miejscu działa Ośrodek Szkolenia Lotniczego posiadający znakomitą kadrę, która zajmuje się przeprowadzaniem kursów i szkoleń w zakresie praktycznym i teoretycznym, od licencji pilota samolotów ultralekkich, poprzez śmigłowce, sterowce i samoloty, kończąc na licencji pilota liniowego.

Na terenie lotniska znajduje się hotel, kort tenisowy, restauracja, club fitness z siłownią i sauną oraz parking. W pobliżu funkcjonuje także Zielonogórski Ośrodek Jeździecki, w którym znajduje się ponad 30 koni oraz cała infrastruktura potrzebna do utrzymania zwierząt, wraz z torem do jazdy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.9 °C (69.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.81 km/h (2.37 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 123 °
  • zachmurzenie: 48 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1025 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Areoklub w miejscowości Zielona Góra

Areoklub

Powiązane kategorie z kamerą nr 672:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.