Piątek, 01.12.2023 16:58

Zielona Góra - Stare Miasto

Stare Miasto - Zielona Góra
Link źródłowy

Zielona Góra kamera na panoramę Starego Miasta

Zielonogórska starówka to miejsce, w stronę którego najczęściej kierują swoje pierwsze kroki turyści przybywający do miasta. Liczne kawiarnie, puby i restauracje zachęcają do spotkań ze znajomymi, a także odpoczynku po całodziennym zwiedzaniu. Kamera usytuowana jest na wieży Ratusza, a jej oko skierowane zostało w stronę ulicy Żeromskiego - miejski deptak.

Deptak w Zielonej Górze to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w mieście, bardzo często odbywają się tutaj liczne imprezy miejskie i wydarzenia kulturalne. Centralną budowlą zielonogórskiego Starego Miasta jest Ratusz, na którego wygląd wpływ miało bardzo wiele tragicznych wydarzeń, w tym liczne pożary wielokrotnie niszczące miasto. Bardzo ważnym elementem Starego Miasta jest konkatedra pod wezwaniem św. Jadwigi będąca najstarszym budynkiem w mieście, jej początki sięgają połowy XIII wieku.

Zwiedzając Zieloną Górę czy też inne miasto warto zaopatrzyć się w papierowy przewodnik, który nam podpowie, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a także dostarczy nam informacji, na temat historii danego obiektu. W Zielonej Górze znajduje się wiele zabytkowych budynków, z których historią warto się zapoznać.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -4 °C (24.8 °F)
  • prędkość wiatru: 1.03 km/h (0.64 mph)
  • wilgotność powietrza: 46 %
  • kierunek wiatru: 59 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stare Miasto w miejscowości Zielona Góra

Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 673:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.