Sobota, 15.06.2024 22:50

Zawoja - Mosorny Groń - trasa zjazdowa

Link źródłowy

Zawoja Mosorny Groń IP kamera na stok

Obrotowa kamera zamontowana została w dolnej partii stoku, nieco powyżej dolnej stacji głównej kolei linowej, będącej kręgosłupem stacji narciarskiej Mosorny Groń. Niestety obraz przekazywany jest jedynie w formie zdjęć odświeżanych co kilka sekund, nie jest dostępny obraz na żywo, który z pewnością byłby o wiele ciekawszy.

Ośrodek Narciarski Mosorny Groń to niezwykle popularna stacja narciarska pomimo, iż dysponuje zaledwie jedną trasą zjazdową. Osią ośrodka jest kolej krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe kanapy, o długości 1312 metrów, która pokonuje około 335 metrów różnicy poziomów. Praktycznie wzdłuż linii kolei poprowadzona została dość trudna, czerwona trasa zjazdowa, która przebiega szeroką na 30-40 metrów przecinką pomiędzy drzewami. Długość opisywanej trasy wynosi około 1500 metrów, i w dolnej części rozdziela się na dwa warianty - czerwony oraz nieco łagodniejszy - niebieski. Stok na całej długości jest sztucznie naśnieżany, oświetlony, a także ratrakowany. Zwłaszcza nocna jazda jest tutaj bardzo spektakularna.

Przy górnej stacji kolei funkcjonuje niewielki bar, zaś przy dolnej restauracja. Nawet jeśli nie zamierzamy jeździć na nartach, w słoneczny, zimowy dzień, warto wybrać się koleją na szczyt, bowiem roztaczają się stąd kapitalne widoki na północne stoki Babiej Góry oraz na najbliższą okolicę.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.5 °C (58.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.51 km/h (2.18 mph)
  • wilgotność powietrza: 77 %
  • kierunek wiatru: 207 °
  • zachmurzenie: 16 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Mosorny Groń - trasa zjazdowa w miejscowości Zawoja

Mosorny Groń - trasa zjazdowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 1122:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.