Czwartek, 23.03.2023 01:48

Zawoja - Babia Góra

Link źródłowy

Zawoja kamera na żywo na Babią Górę

Kamera przekazująca obraz na żywo, została zamontowana na budynku Ośrodka Wczasowo-Szkoleniowego Halny, który usytuowany jest w malowniczej wsi Zawoja, pod adresem Zawoja składy 1595. Szklane oko kamery skierowane zostało na Babią Górę, wznoszącą się na wysokość 1725 metrów n.p.m., będącą najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego, a także całych polskich Beskidów.

Babia Góra na tle pobliskich szczytów wyraźnie się odznacza. Wyjątkowy krajobraz alpejski, kosodrzewina i gołoborza oraz bogactwo przyrody sprawia, że jest to bardzo popularny szczyt wśród turystów. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że Babia Góra nie należy do łatwych szczytów do zdobycia. Do wyprawy trzeba się dobrze przygotować i zabezpieczyć przed chłodem, deszczem oraz oczywiście zaopatrzyć w odpowiednie obuwie. Pogoda na Babiej Górze bardzo szybko się zmienia, co powoduje pewne niebezpieczeństwo.

Na szczyt Babiej Góry z Zawoi Markowej (dzielnicy wsi) wiedzie szlak zielony, którego pokonanie zajmuje około 2 godzin. Babia Góra objęta jest ochroną w ramach Babiogórskiego Parku Narodowego, który w 1977 roku uzyskał statu rezerwatu Biosfery Unesco. Wejście na teren parku jest płatne.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.9 °C (44.4 °F)
  • prędkość wiatru: 4.2 km/h (2.61 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 197 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Babia Góra w miejscowości Zawoja

Babia Góra

Powiązane kategorie z kamerą nr 1123:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.