Piątek, 19.07.2024 10:51

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie suskim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat suski - opis

Powiat suski położony jest w Beskidach, w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Naturalnym bogactwem regionu są lasy, które zajmują ponad 50% powierzchni powiatu, jest to obszar typowo górski.

Bogate przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe walory Ziemi Suskiej sprawiają, że jest to teren niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym. Bardzo dobrze rozwinięta sieć szlaków pieszych oraz rowerowych, które sprzyjają poznaniu tych terenów pod każdym względem. Podążając szlakami warto odwiedzić przede wszystkim XVIII-wieczną drewnianą karczmę "Rzym" oraz zespół kościelno-klasztorny w Suchej Beskidzkiej i drewniane kościoły z XVIII wieku w Lachowicach i Łętowni. W sezonie zimowym jak magnes na turystów działa nowoczesny ośrodek narciarski Mosorny Groń, który z pewnością przypadnie do gustu  miłośnikom narciarstwa zjazdowego.

Powiat suski z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę fanów, którzy często tu powracają. Dynamiczny rozwój bazy noclegowej oraz gastronomicznej znacząco wpłynął na atrakcyjność tego jakże pięknego rejonu. Powiat suski stanowi również świetną bazę wypadową na Słowację.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.